Son Dakika Haberleri

10 Kasım Atatürk'ü anma haftası öğretmen konuşma metni10 KASIM KONUŞMASI

 

Günün anlam ve önemini anlatan bu konuşma. Daha önemli vedaha anlamlı bir gün varsa o da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğugündür.

Bizler yaşayamadık senle Atam aynı günlerde. Bakamadık denizmavisi gözlerine, duyamadık sesini. Ama 78 yıl sonra bile senin gözlerinebakıyor, senin konuştuklarını dinliyoruz. Seni anlamaya, seni yaşamaya, seniyaşatmaya çalışıyoruz. Yıl 1938 değil belki. Olmasın, ne yazar ki… Her yıl saat9’u 5 geçe, sanki o anda yaşıyormuş gibi, o anı yaşıyoruz. Gözlerinin kapandığıo anı. Hissediyoruz acını kalbimizin en derinlerinde. Düğümleniyor göğsümüzdenefesimiz.

Tesadüf müdür bu? Gökyüzü alabildiğince karanlık. Bulutlarçökmüş üstümüze. Ağlıyor dünya bizimle birlikte. Her yıl üşürüm ben 10Kasım’da. Her yıl titrer yüreğim, bedenimle birlikte.

Sen, sen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Sen ölmedin.Yaşıyorsun fikirlerimizde. Fikirleri öldüremezler. Sen ölmedin. Yaşatacağızöğrencilerimizle. Nesilleri öldüremezler. Bizler her zaman ve her durumdacumhuriyet ve devrimlerinin yılmaz bekçileri olacağız. Bizler seni unutmadık,unutmayacağız ve unutturmayacağız.Benzer Dosyalar