Son Dakika Haberleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilkokul öğrenci konuşma metni 2017 

………….İLKOKULU 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KONUŞMA METNİ

 

            Değerliöğretmenlerim, sevgili arkadaşlar;  Bugün burada Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun ….. . Yıl dönümü kutlamaları içintoplanmış bulunmaktayız.

         19 Mayıs 1919’da UluÖnderimiz M. Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak büyük fedakarlıklarla başlattığıMilli Mücadele Türk Milletinin inanç ve azmi sonucunda başarıyla sonuçlanmış, 29Ekim 1923 tarihinde de Cumhuriyetin ilanıyla Türkiye Cumhuriyeti Devletikurulmuştur. Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygunolan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, TürkMilletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

        Bu güzel devleti bizlere armağan eden Atalarımızın bizlerdentek isteği Cumhuriyetimizi her zaman koruyup geliştirmemizdir. Bunu yapabilmekiçin de çok çalışıp Türkiye Cumhuriyeti’nin adını başarılarla andırmak olacaktır. Bu önemli görev de gelecekte bu ülkeninyönetiminde söz sahibi olacak olan yani bu ülkenin gerçek sahibi olan bizlere düşmektedir.

        Türkiye Cumhuriyetini kurup bizlere armağan eden M. KemalAtatürk, silah arkadaşlarını ve Cumhuriyetimizi korumak için canlarını fedaeden şehitlerimizi saygıyla anıyor Allah’tan rahmet diliyorum. TürkiyeCumhuriyeti Devletimizin ……. yaşı kutlu olsun.

 Benzer Dosyalar