Son Dakika Haberleri

2.sınıf görüşlerim değerlidir konu özeti
Kazanım:2.1.4. Sınıfla ilgili konularda kararalma süreçlerine katılır.

 

      Toplu olarak yaşanan yerlerde kurallarvardır.  Bu kurallar davranışlarımıza yönverir. Bu kurallara uymak düzeni sağlar. Kurallara uymamak düzensizliğe sebepolur. Evimiz ve sınıfımız toplu olarak yaşadığımız yerlerdir. Bu nedenle bu türyerlerde uymamız gereken kurallar vardır.

Bazı sınıf kuralları şunlardır:

·       ·       ·       ·       ·       Sınıfımızı temiz tutmak

 

      Sınıftakararları öğretmen tek başına almaz. Bu kurallar hep birlikte alınan kararlarsonucunda belirlenir. Kurallar belirlenirken veya sorunların çözümü içinfikirlerimizi belirtmeliyiz. Başkalarının fikirlerini saygıyla karşılamalıyız.Fikirler birden çoksa bu fikirler arasında oylama yapmalıyız.

     Sınıf etkinliklerinde arkadaşlarımızlabirlikte çalışırız. Bu etkinliklerde görev paylaşımı yaparız. Bu çalışmalarsırasında fikirlerimizi çekinmeden söylemeliyiz. Bize verilen görevin yetenekve imkânlarımıza uygun olup olmadığını düşünmeliyiz. Görevi yerinegetiremeyeceksek bunu arkadaşlarımıza söylemeliyiz.

      Katıldığımızetkinliklerde üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Buçalışmalar sırasında arkadaşlarımıza nazik ve saygılı olmalıyız. Arkadaşlarımızlakonuşurken nezaket ifadeleri kullanmalıyız.

      Sınıfta arkadaşlarımıza karşı nazikolmalıyız. Bir arkadaşımızdan yardım isterken “Lütfen!” demeliyiz. Bir hata yaptığımızda “özür dilerim!”  demeliyiz.Etkinlikte başarılı olan arkadaşımızı “Tebrikederim!” demeliyiz. Bize yardım eden arkadaşımıza “Teşekkür ederim!” demeliyiz.

Benzer Dosyalar