Son Dakika Haberleri

Bilim İnsanlarının ÖzellikleriEvrenin ya da olayların bir bölümünü konu olarak seçen, deneysel yöntemlere vegerçekliğe dayanarak sonuçlar çıkarmaya çalışan düzenli bilgidir.

Bilim Adamı:Bir soruna çözüm bulmak için harekete geçen kişidir.

Bilim İnsanının Özellikleri:

Ø     Ø     Ø     Ø     Ø     Ø     Ø     Ø     Ø     Ø     Bilim insanı bilimsel bir çalışma yaparken şubasamakları izler;

.              .              .              .              .              Bulunan ilkeleri yenideneylere uygulayıp doğruluğunu kanıtlar. Eğer kesin sonuçlara ulaşırsa bu tümdünyada kabul edilir, kanunlaşır.

Bilim insanları hedeflerine uzunaraştırmalar ve çalışmalar yaparak ulaşmışlardır. Her çalışma olumlusonuçlanmış veya bazı çalışmalar sonunda farklı buluşlara ulaşılmıştır.

Bilim insanları, sahip olduklarıbilgilerle yetinmeyip problemin çözümüne yönelik değişik kaynaklardan bilgitoplamayı da ihmal etmez. Başka bilim adamlarının görüş ve bulgularından dayararlanırlar. Doğru yöntemleri bulmaya çalışarak zaman kaybını en aza indirmeyeçalışırlar.

Bilim adamı, çalışmalarını inandığıdoğrultuda kararlı bir biçimde sürdürür. Bir problem üzerinde çalışırkeneleştirilerin çalışmasını etkilenmesine izin vermez. Ancak gerektiğinde kendidüşüncelerini eleştirecek kadar da tarafsızdır. Benzer Dosyalar